Přihlašovací formulář
Přihlašovací jméno:
Přihlašovací heslo:
Zapomenuté heslo|Zaregistrovat se
+420 777 340 056, +420 770 699 007

Když se rozhodnete chovat andulky

Jak možná víte, chov ptactva se stává opět po letech velmi populárním koníčkem. V minulosti se ptáci chovali opravdu hojně, chov ptáků je ostatně jeden z nejstarších koníčků vůbec. Zatímco v minulosti se spíše chovali holubi, kterým se stavěli dřevěné vysoké holubníky, dnes se dává přednost trochu menším ptáčkům, kterými jsou andulky. Andulky nemusíme dlouho představovat, každý Čech je moc dobře zná, jelikož je v minulosti choval. Zatímco někteří měli jen malou ptačí klec s jednou andulkou, jiní mají plné venkovní voliéry, kde jich chovají desítky. Pokud se chcete k chovatelům andulek přidat, máme pro vás pár tipů.

Chov ptáků je velmi uklidňující koníček, který není nijak náročný. Vesměs lze říct, že jen z počátku musíte pár stovek či tisíc korun investovat, jinak jen dokupujete kvalitní zrní, jež ptáci milují. Andulky dnes koupíte za pár stovek, někdy i zadarmo, pokud jsou třeba od souseda, jemuž se narodily. Investovat tak budete jen do ptačích klecí či venkovních voliér. Záleží na vás, v jakém množství chcete andulky chovat.

Jaké obydlí andulkám připravit?

Než si přivezete svou první andulku domů, měli byste mít připravené obydlí. Pokud se rozhodnete chovat jen jednu andulku, která vám bude dělat společníka, vystačí vám klasická ptačí klec, kterou můžete umístit třeba na polici v chodbě. Pokud však chcete andulky chovat ve velkém (jak to dělají mnozí chovatelé ptactva), doporučujeme investovat do velké venkovní voliéry, kde budou mít dostatek prostoru na létání.

Znáte stavebnici Aluhobby?

Pokud nechcete objíždět různé chovatelské potřeby nebo zverimexy kvůli jednomu ptačímu obydlí, investujte do stavebnice Aluhobby, ze které si snadno z hliníkových profilů a dalších součástek vykouzlíte přesně takové obydlí, kde se budou mít andulky dobře.

Aluhobby nabízí několik modifikací klecí a voliér, stačí si jen vybrat.

PRo odběr novinek nám zanechejte svůj e-mail