Přihlašovací formulář
Přihlašovací jméno:
Přihlašovací heslo:
Zapomenuté heslo|Zaregistrovat se
+420 777 340 056, +420 770 699 007

Co na dno ptačí voliéry?

I ten nezkušenější chovatel ptáků byl jednoho dne jen amatérem, který se musel všemu, co umí, naučit. Nikdo učený z nebe nespadl, je třeba to mít neustále na paměti. V případě, že patříte k lidem, kteří začínají chovat ptáky, určitě byste měli věnovat čas a pozornost tomu, čím budete plnit ptačí voliéru. Dno ptačí voliéry by rozhodně nemělo být prázdné, je třeba ho vystlat. Nejdříve však musíte takovou venkovní voliéru nebo případně klec pro ptáky koupit. Doporučujeme investovat do stavebnic Aluhobby proto, že si je snadno sestavíte dle přehledného návodu, navíc jsou vyráběny z kvalitních hliníkových profilů.

Až takovou voliéru budete mít, pořádně její dno vystelte. A abyste nemuseli hledat na internetu nebo v knihách to, čím voliéry vystlat, máme pro vás pár tipů.

Noviny nebo karton

Mnozí chovatelé ptactva volí na dno voliéry takzvanou mulčovací kůru, která je však podle odborníků velmi nevhodná. Na podlahu je daleko vhodnější karton nebo případně noviny, jejichž výhodou je hygieničnost. Noviny jednoduše lze vyhodit a nahradit obratem jinými. Navíc jejich pořizovací cena je velmi nízká, mnohdy nulová. V ideálním případě vystelte novinami nebo kartonem menší voliéry či klícky, obrovské voliéry novinami asi stěží pokryjete.

Písek

Bezkonkurenčně nejlepší vystýlkou je písek, který se na podlahu voliér hodí opravdu nejlépe. Nezáleží na tom, jestli jsou voliéry velké nebo naopak malé, perfektně vystele všechny a hravě. Písek nemusí být ani říční, může být písek určený na stavbu. Jen tedy předtím písek vyčistěte, ať se do chovu nezanesou třeba nebezpečné bakterie a nemoci. Například větší množství písku lze takzvaně vyprat ve stavební míchačce, to je trik, který využívá nejeden profesionální a zkušený chovatel ptactva.

Písek je však poměrně levný, navíc lze snadno uklidit nečistoty a dosypat písek nový.

PRo odběr novinek nám zanechejte svůj e-mail