Přihlašovací formulář
Přihlašovací jméno:
Přihlašovací heslo:
Zapomenuté heslo|Zaregistrovat se
+420 777 340 056, +420 770 699 007

Co jste možná nevěděli o papoušcích a co vás určitě překvapí

Chov ptactva je v současné době poměrně oblíbený koníček, kterým si lidé vyplňují svůj volný čas. Málokdo ale ví, že se řadí k těm nejstarším koníčkům vůbec. Sice se dříve chovali spíše holubi, to ale nic nemění na tom, že chov ptactva byl oblíben i před lety či staletími. Dnes lidé chovají holuby jen zřídka, spíše se zaměřují na andulky nebo na exotičtější ptactvo, jako jsou kanárci nebo papouškové. Konkrétně papoušci jsou velice zajímavá stvoření, která mohou dokonce překvapit.

Pokud doma chováte papouška, víte, že mu nestačí jen běžná klícka nebo menší venkovní voliéra. Papoušci ke svému spokojenému životu potřebují takové obydlí, v němž si budou moct roztáhnout křídla. Nejlepší je postavit si obydlí pro okřídleného mazlíčka ze stavebnice Aluhobby, která se skládá z hliníkových profilů, bude to zábava! Přitom si pročtěte zajímavosti o tvorovi, kterého hodláte chovat nebo případně kterého už doma chováte.

Co jste o papoušcích možná nevěděli

  • Pokud budete projíždět internet, narazíte na zvláštní kapelu jménem Hatebeak, která je zvláštní konkrétně tím, že zpěvákem kapely je papoušek žako.
  • V okolí New Yorku, případně přímo v newyorské metropoli, žije kolem pětiset papoušků a jejich potomků, kteří byli vypuštěni na letišti v šedesátých letech.
  • V Indii je chování papoušků doma nezákonné.
  • V devadesátých letech 19.století společnost Scotch Whiskey vyškolila pět set papoušků k tomu, aby opakovali reklamní slogany. Papoušci pak byli zdarma předáváni do hospod a podobných společností a podniků.
  • Věděli jste, že papoušci mohou řešit i mechanické hlavolamy? Indický papoušek kakadu goffinův byl tomuto účelu naučený.
  • Nejdéle žijícím papouškem na světě je kakapo soví, který se může dožít až sto let. Tentýž papoušek je označován také za nejtěžšího papouška na světě, za což může možná fakt, že neumí létat. Patří mezi nejohroženější papoušky na světě.
PRo odběr novinek nám zanechejte svůj e-mail