Přihlašovací formulář
Přihlašovací jméno:
Přihlašovací heslo:
Zapomenuté heslo|Zaregistrovat se
+420 777 340 056, +420 770 699 007

Jak správně chovat korelu

Chovat okřídlené domácí mazlíčky, na tom není nic špatného. Podle nedávného průzkumů roste počet těch, kteří skutečně chovají papoušky nejrůznějších druhů. Sice Češi stále zůstávají národem pejskařů, ale stále více Čechů chová i jiné mazlíčky, jako jsou třeba kočky nebo právě zmiňovaní papouškové. Pokud bychom měli být konkrétní, řekli bychom, že ke stále častěji chovaným papouškům patří andulky, kanárkové nebo také korely, které se umísťují do menších ptačích klecí. Je však toto obydlí pro ně to správné? Nebo co konkrétního potřebují korely ke svému spokojenému životu?

Korelu nemusíme dlouze představovat, pravděpodobně každý druhý člověk ví, o jakého papouška jde. Jedná se o jediného zástupce z australského rodu Nymphicus. Zároveň se jedná o druhého nejběžněji chovaného ptáka u nás. Důvodem toho je fakt, že korela není příliš náročná, navíc ji lze chovat i v domácnosti, jelikož nemá tak pronikavý hlas jako jiní podobní ptáci. Korela je také velice okrasným papouškem, kterého můžete mít doma volně puštěného, obydlí v podobě domácí ptačí klece plně postačí.

Abyste o korelu pečovali přesně tak, jak byste měli a jak si to zaslouží, prozradíme vám, co by každý chovatel korely měl vědět a znát.

V jaké voliéře se korele daří?

Ať už ubytujete korelu v ptačí kleci nebo ve venkovní voliéře, mělo by být toto obydlí vysoké zhruba pětatřicet až čtyřicet centimetrů, zároveň by mělo být dlouhé zhruba dvacet centimetrů. Průměr vletového otvoru odborníci doporučují v rozmezí osmi centimetrů.

Jak o korelu pečovat?

Co se týče samotné péče, korela ke svému spokojenému životu potřebuje především pravidelnou koupel, klidně se ji nebojte postřikovat či nabízet jí jinou podobnou možnost koupání. Co se týče stravy, ideální je směs zrn nebo třeba semena či nezralé klásky obilnin. Také nepohrdne zeleným krmivem nebo větvičkami, které může okusovat.

PRo odběr novinek nám zanechejte svůj e-mail