Přihlašovací formulář
Přihlašovací jméno:
Přihlašovací heslo:
Zapomenuté heslo|Zaregistrovat se
+420 777 340 056, +420 770 699 007

Dopřejte svým papouškům jen to nejpříjemnější obydlí

Chov ptactva dnes není nic ojedinělého. Jedná se o koníček, který se označuje za nejstarší koníček vůbec. V současné době ptáky chová opravdu kdekdo, pro lidi je to koníček, během kterého si na chvilku odpočinou od veškeré elektroniky, která na ně na každém rohu číhá. V minulosti mezi nejčastěji chované ptáky patřili holubi, dnes nejsou holubi tak žádaným a žhavým zbožím. Mezi daleko vyhledávanější ptáky patří papoušci, péče o ně ale není zrovna nejjednodušší. Dopřát jim musíte nejen kvalitní krmivo, ale také příjemnou, dostatečně velkou klec, v níž se budou cítit opravdu dobře.

Chov exotických papoušků se stává opravdu stále atraktivnější záležitostí. Každý člověk touží vynikat z davu, s papouškem na rameni je to možné. I když svého papouška budete mít spíše ve venkovní voliéře, neznamená to, že byste ho měli zanedbávat. Je to exotický pták, který nepotřebuje k životu to, jako naše české andulky. Potřebuje k životu trochu více.

Podstatná je hlavně klec. Při výběru klece či případně venkovní voliéry dbejte spíše na kvalitu než na cenu. Chcete přece, aby se papoušek v kleci cítil příjemně, nikoli jako ve vězení. Jenže najít vhodnou voliéru pro takového ptáka, to není zrovna snadná záležitost.

Ne všechny voliéry budou podle vašich představ

Mnozí chovatelé papoušků jsou schopní objet veškeré obchody s chovatelskými potřebami v okolí, aby pro svého okřídleného mazlíčka našli obydlí, které je pro něj jako dělané a které by pro něj bylo zároveň příjemným prostředím, kde bude trávit svůj čas. Většinou se však nachází příliš malé voliéry, jiné jsou na druhou stranu příliš prostorné, což by až tak nevadilo, kdybyste tak velkou voliéru měli kam umístit.

Pokud už jste zoufalí z hledání, máme pro vás tip.

Znáte stavebnice Aluhobby?

Doporučujeme stavebnice Aluhobby, které jsou opravdu hitem na trhu. Jedná se o stavebnici pro dospělé, z níž si nepostavíte obydlí pro panenky, ale obydlí právě pro papoušky. Jsou sestaveny z hliníkových profilů, tedy o kvalitu zde není nouze.

PRo odběr novinek nám zanechejte svůj e-mail