Přihlašovací formulář
Přihlašovací jméno:
Přihlašovací heslo:
Zapomenuté heslo|Zaregistrovat se
+420 777 340 056, +420 770 699 007

Voliéry z hliníkových profilů: Skvělý vzhled a praktické použití

Chcete si doma postavit voliéru? Sáhněte po stavebnici, s níž to zvládnete i jako kutil začátečník. Jak na to?

Stavebnici voliér ALUHOBBY jsme navrhli tak, aby si každý mohl voliéru nebo voliéry postavit sám. Každá stavebnice obsahuje přesně nařezány hliníkové profily, přesný počet spojek k dané voliéře, příslušný počet krmných pultů. Na vás je už jen sestavení.

Každá voliéra je vybavena dvěma krmnými pulty z hliníkového materiálu. Jeden krmný pult obsahuje dvě nerezové misky o obsahu 350 ml, jeden krmný pult určený pro vodu s miskou o obsahu 760ml.

Ve stavebnici najdete také příslušný počet hliníkových petliček nejen pro krmné pulty, ale i pro dvířka. Součástí stavebnice není pletivo a příslušný úchytový materiál pro toto pletivo. Doporučujeme použít Tex šrouby nebo nýty. Výběr pletiva rovněž necháváme na zákazníkovi. Vše včetně pletiva najdete v naší nabídce.

Rychlé sestavení voliéry

Samotné sestavení této stavebnice – voliéry je jednoduché a rychlé. Součástí každé stavebnice je i přesný montážní plánek. Z nářadí budete potřebovat: křížový šroubovák (nejlépe AKU), gumovou paličku a případně nýtovací kleště.

Výhodou těchto stavebnic je, že nevzniká žádný odpad z hliníkových tyčí. Profily řežeme na vysokorychlostní pile určené pro řezání hliníku. Řez je naprosto rovný a přesný.  Co se týká řezu a rozpočtu materiálu, ušetříte spoustu času a můžete se věnovat už jen samotné stavbě.

Voliéra VOE01

 Je standartní zahradní voliéra pro chovatele, jenž chce na zahradě chovat jeden pár papoušků, případně více páru drobného exotického ptactva. Tuto voliéru dodáváme v sestaveném stavu včetně dvou krmných pultů.

Jeden krmný pult obsahuje dvě nerezové misky o obsahu 350 ml a druhý krmný pult určený pro vodu s miskou o obsahu 760 ml. Voliéru dodáváme včetně pletiva eskort (rozměry 19 x 19 x 1,45 mm). Nabízená voliéra z hliníkových profilů o rozměrech 2 x 2 x 1 m je vhodná jak pro chov exotického ptactva, tak pro chov i jiných zvířat.

Voliéru nabízíme jako kompletní sestavu stavebnice tvořenou z hliníkových profilů, plastových spojek, hliníkových petliček a krmného pultu z hliníkového plechu. Součástí krmného pultu jsou i nerezové misky.

Ke stavbě je použit hliníkový profil 20 x 20 mm, síla stěny je 1,5 mm. Hliníkový profil je bez barevné povrchové úpravy. Uvedená cena je bez pletiva a spojovacího materiálu k uchycení pletiva.

Doporučujeme pouze kvalitní pletivo od evropských výrobců. K uchycení pletiva na hliníkové profily používáme značkové nýty, a to buď hliníkovou hlavičku a hliníkový trn – označení Alu/Alu a nebo hliníkovou hlavičku a železný trn – označení Alu/Stel. Pokud použijete nýty Alu/Alu je práce snazší, lépe se pracuje s nýtovacími kleštěmi. Další možností, dnes velmi používanou, je uchycení pletiva za pomocí Tex šroubů. Tex šrouby jsou samořezné, není potřeba dírky předvrtávat jako u nýtů pro uchycení do hliníkových profilů. Bohužel, Tex šroubky jde s pomocí aku vrtačky lehce vyšroubovat. A ještě jedna věc z praxe – pokud máte zlého souseda, určitě bychom doporučili pro venkovní použití nýty.

Změny voliér jsou možné

Na přání zákazníka můžeme pletivo zaměnit. Nevýhodou této voliéry je, že nejde rozložit na samotné rámy. Každá další voliéra z naší nabídky je již složena z několika rámů. U těchto voliér si chovatel může sám zvolit barevné provedení hliníkových profilů, velikost oka a sílu drátu u pletiva, které bude použito na stavbu voliéry.

Stavíme i celé chovné zařízení, kde může být propojeno několik boxů voliér vedle sebe. Umíme postavit rovněž okrasné voliéry, třeba osmihranné až dvanáctihranné. Dvanáctihranná voliéra je například k vidění v palmovém skleníku ve městě Olomouc. V podstatě umíme postavit na klíč téměř jakoukoliv Voliéru podle přání chovatele.

Voliéra „De lux“

Voliéra „De lux“ je voliérou, na kterou jsme právem pyšní.  Celohliníková konstrukce je postavena z  našich speciálních profilů typu HJ20S1 a svařovaných sít s podélným okem. Následně je celá konstrukce komaxitována černou barvou. Černá barva konstrukce a stříbrná svařovaná síta propůjčují voliéře právem název De lux.

Voliéra má tvar písmena L. Je ze zadní strany vybavena 16 mm silnou polykarbonátovou deskou v barvě bronz. Boční tři stěny jsou rovněž vybaveny samostatnými rámy s plexisklem. Tyto rámy mohou být chápány jako zavětrování voliéry, ale pokud by byla voliéra postavena v interiéru, tak především tyto boční rámy slouží pro perfektní udržování čistoty v místnosti, kde je voliéra umístěna. Rámy můžete lehce vyjmout a očistit.

Máme zkušenosti z výstav a veletrhů, že zákazník plexisklo ani nepostřehnul, dokud si nesáhnul. Na vyžádání můžeme tyto rámy s plexisklem vyrobit do každého rámu voliéry. Strop voliéry je ze dvou třetin tvořen z hliníkového profilu HJ20V1 a hliníkovým kompozitem. Jedna třetina voliéry opět využívá hliníkový profil HJ20V1 spolu se svařovaným sítem.

Voliéru v tomto provedení nebo v jiném rozměru vám rádi vytvoříme na zakázku.

PRo odběr novinek nám zanechejte svůj e-mail