Přihlašovací formulář
Přihlašovací jméno:
Přihlašovací heslo:
Zapomenuté heslo|Zaregistrovat se
+420 777 340 056, +420 770 699 007

Než si pořídíte kanárka, co vyřešit?

Zájem v poslední době roste hlavně o chov exotických ptáků. Pokud někdo nemá dostatek prostoru na velkého papouška jménem Ara, koupí si drobnějšího kanárka, který bude svým zpěvem zpříjemňovat žití v domácnosti. O kanárcích se povídá, že jsou to ideální ptáci pro začínající chovatele. Pokud se tedy chcete vrhnout do chovu ptáků, nemusíte volit jen andulky na začátek, i když vám to kdejaký odborník doporučuje. I kanárci jsou vhodní. Jen tedy musíte předtím, než si kanárka přinesete domů, vyřešit několik věcí.

Kanárek je pták, který má velmi skromné nároky na péči. Nejlépe uděláte, pokud ho budete chovat po párech ve venkovních voliérách postavených z hliníkových profilů, kde bude dostatek sluníčka a dostatek čerstvého vzduchu. Pokud se budete o kanárka dobře starat, může vám dělat radost i několik dlouhých let. Jsou zpěvní, barevní, rozveselí vám i nejvíce pochmurný den.

Jak jsme ale zmínili, předtím, než si kanárka přenesete přes práh domu, musíte vyřešit několik věcí a zodpovědět si několik otázek.

Jaké otázky je třeba zodpovědět předtím, než si pořídíte kanárka

  • Netrpí někdo v rodině alergií na peří?
  • Je rodina připravena na odpovědnost, kterou kanárek přináší?
  • Je ve vaší domácnosti kočka nebo jiné pro něj nebezpečné zvíře?
  • Kdo se bude o kanárka starat, když budete na dovolené?
  • Zvládnete ustát to, když kanárek poškodí tapety na stěně nebo nábytek ve chvíli, kdy bude volně puštěn?

Tip na závěr

Pokud si výše uvedené otázky zodpovíte a zjistíte, že jste připraveni na kanárka a že mu můžete poskytnout i to málo, co vyžaduje, doporučujeme si ve zverimexu koupit samečka. Ti jsou známí svým krásným zpěvem, samičky nevydávají tak příjemné zvuky jako opačné pohlaví. Samičky spíše vyluzují zvuky, které mohou dráždit uši jejího chovatele.

Někteří obchodníci ve zverimexech se vám však budou snažit prodat samičku, dbejte ale na samečkovi, pokud nemáte z počátku zájem o pár.

PRo odběr novinek nám zanechejte svůj e-mail