Přihlašovací formulář
Přihlašovací jméno:
Přihlašovací heslo:
Zapomenuté heslo|Zaregistrovat se
+420 777 340 056, +420 770 699 007

Hadi, kteří jsou vhodní pro domácí chov

V poslední době roste zájem o exotické domácí mazlíčky, které nemá každý. Už jen málokdo se uchyluje k pejskům nebo ke kočkám, většinou se volí plazi nebo pavouci. Zatímco milovníků pavouků bychom našli několik desítek, milovníků hadů najdeme daleko více. Pokud i vy uvažujete nad chovem nebezpečného hada, který může ublížit jak v případě, že je jedovatý, tak také v případě, že se jedná o “pouhého” škrtiče, prozradíme vám, jaký druh se hodí pro začínající chovatele nebo pro domácí chov. Ne všichni hadi se totiž spokojí s domácím teráriem, které si postavíte ze stavebnice Aluhobby.

Hadi nejsou nijak nároční tvorové, právě naopak. Dokonce je nemusí nikdo hlídat během vaší čtrnáctidenní dovolené, jelikož hadi jedí právě až po deseti, čtrnácti dnech. A pokud budete pravidelně čistit jejich terárium, nebudou nijak zapáchat, dokonce si posléze navyknou i na kontakt s vámi a stanou se tak přítulnými domácími mazlíčky.

Užovky červené jako doporučovaný druh pro domácí chov

Český trh však v současnosti nabízí opravdu obrovské množství druhů hadů, z nichž si můžete vybírat. Najdete ve zverimexech nepřeberné množství škrtičů, ale také hadů jedovatých. Jedovatí jedinci však nejsou vhodní pro začínající chovatele. Neměli byste je volit ani pro domácí chov, protože v případě jejich úniku mohou napáchat nemalou paseku. Raději se zaměřte na škrtiče, konkrétně na užovku červenou, která je mezi chovateli doporučovaná.

Jedná se o velice půvabnou a o mimořádně zbarvenou užovku, která může dorůst až do dvou metrů. Nejedná se tedy o žádného malého hada. Je však skvělé, že si užovky červené velice rychle navyknou na kontakt s člověkem, tudíž se stanou vaším skvělým společníkem.

Další hadi hodící se pro domácí chov

Užovka červená samozřejmě není jediným hadem, který se hodí pro domácí chov. Doporučovaný je také hroznýš královský, který je známý díky své poměrně klidné a neagresivní povaze. Za zvážení mimo jiné stojí i korálovky, které jsou taktéž poměrně klidné a mírumilovné.

PRo odběr novinek nám zanechejte svůj e-mail