Přihlašovací formulář
Přihlašovací jméno:
Přihlašovací heslo:
Zapomenuté heslo|Zaregistrovat se
+420 777 340 056, +420 770 699 007

Chcete se stát chovatelem ptactva? Tady jsou odpovědi na nejčastější otázky

Chov ptáků je stále atraktivnější činnost a koníček. Věděli jste, že tento koníček patří k těm nejstarším koníčkům na světě? Dříve se však chovali hlavně holubi, kterým se stavěli dostatečně velké a vysoké holubníky. Dnes se dává přednost spíše exotičtějším druhům ptactva, jako jsou třeba papouškové nebo kanárkové. Pokud patříte k lidem, kteří zvažují, že si papouška pořídí, možná si pokládáte několik otázek, na něž chcete znát odpověď. Vybrali jsme několik nejčastěji pokládaných otázek, na které odpovíme.

Papoušci a děti. Jakého ptáka dětem pořídit?

Pokud chcete děti naučit respektu ke zvířatům a pokud chcete, aby se o nějaké zvířátko musely zodpovědně starat, rozhodně jim nekupujte pejska, který vyžaduje obrovskou porci péče. Raději pořiďte dětem okřídleného mazlíčka, který je méně náročným tvorem, přesto si ho děti zamilují na první pohled. Nabízí se však otázka, jakého konkrétního ptáka dětem pořídit. Mnozí rodiče se domnívají, že jsou nejvhodnější andulky, ale vůbec se nebojte ani ptáků z rodu agapornisů, jako je třeba agapornis fišeri nebo agapornis škraboškový. Ale ani taková korela není špatnou volbou.

Začínat s méně náročným druhem nebo preferovat náročného ptáka?

Mnozí budoucí chovatelé také přemýšlí nad tím, jestli se zaměřit na méně náročné druhy nebo jestli skočit do chovu ptactva po hlavě a koupit si rovnou náročnější druh. Výběr budoucího okřídleného mazlíčka je na každém budoucím chovateli, každý budoucí chovatel má totiž zcela jiné předpoklady, představy a požadavky. Zatímco někteří touží hlavně po pestrobarevnosti, jiní chtějí papouška menšího, další zase většího. Najdou se také ti, kteří hledají jenom takové papoušky, kteří mají předpoklady se naučit mluvit. Jaké jsou vaše požadavky na okřídleného společníka?

Jaké obydlí je pro okřídlené společníky vhodné?

Existuje ptačí klec nebo venkovní voliéra, která by vyhovovala všem druhům papoušků? Ano, taková ptačí obydlí si postavíte vlastnoručně ze stavebnice Aluhobby. Dát do kupy hliníkové profily a další součástky je snadné. Nezapomeňte však klec dobře vystlat, a to tím, co daný druh papouška preferuje.

PRo odběr novinek nám zanechejte svůj e-mail