Přihlašovací formulář
Přihlašovací jméno:
Přihlašovací heslo:
Zapomenuté heslo|Zaregistrovat se
+420 777 340 056, 737 229 085

Co je eloxování profilů, jak to funguje?

Co je eloxování profilů, jak to funguje?

 Můžeme se setkat s označení eloxování anebo anodická oxidace. Tento proces napomáhá hliníkovým profilům, aby jejich životnost byla co nejdelší a chrání je před vnějšími vlivy. Proto jejich velké využití je v přímořských oblastech anebo v oblastech s extrémními klimatickými změnami. Co je ale výhodou, že si zákazník může vybrat v různých barevných odstínech anebo v povrchových úprav, a tak tento produkt může být využít pro různé designové aplikace.

Jak celý proces anodování funguje?

Po dokonalém očištění profilů s kyselinou se ponoří profily do alkalické lázně, kde jsou profily ponořeny do elektrolytického roztoku, kde louží jako anoda. Tímto procesem hliníkové profily dostávají lesklou transparentní vrstvu oxidu hlinitého, která déle vydrží na hliníkových profilech a tím pádem je i kvalitnější nežli vrstva přírodního oxidu. Čím delší a kvalitnější roztok tím se profily stávají kvalitnější a mají delší životnost. Toto je tedy proces eloxování, kde na rozdíl o komaxitování jde o jinou metodu ochrany hliníkových profilů, a to o proces nástřiku práškovou barvou. Lidé si velmi často tento rozdíl pletou. A proto doufáme, že tento článek alespoň trochu vnese světlo do tohoto náročného procesu.

Náš cíl?

Aluhobby proto nabízí hliníkové profily v té nejvyšší eloxované úpravě, která je na trhu. Naše eloxované a komaxitované profily si necháme vyrábět u jedné z největších hliníkáren v Evropě.

Naše zaměření je především na profily s barvou stříbrnou a černou.

PRo odběr novinek nám zanechejte svůj e-mail
Zpracování dat
Schovat